psychoterapia dla dzieci i młodzieży w Warszawie

Pomoc psychologiczna dzieci i młodzieży polega na rozpoznaniu źródeł objawów,  z którymi rodzina się zgłasza. Na ogół gdy rodzic zauważa problem typu: lęki, fobie, obniżony nastrój, zaburzenia zachowania, albo wycofanie z życia rówieśników i to dobry moment, żeby zasięgnąć rady psychologa. Czasem może to być sytuacja przejściowa, czyli stan psychiczny dziecka związany z aktualną sytuacją życiową dziecka/rodziny, ale mogą to być też objawy poważniejszego problemu psychicznego.

Podczas gdy rodzic zgłasza się do mnie z problemem dziecka, najpierw konsultuje rodziców. Badam aktualną sytuację rodziny i sprawdzam jak rodzice, czy opiekunowie rozumieją problem dziecka. Potem odbywają się konsultacje z dzieckiem. Ponieważ to wyjątkowo trudna sytuacja gdzie relacja terapeutyczna jest trójstronna (dziecko, rodzice, ja) to do dokładam wszelkich starań by pacjent jak i jego rodzice czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Po tych kilku konsultacjach z dzieckiem spotykam się z rodzicami i przedstawiam swoje obserwacje i zalecenia. Każde spotkanie trwa 50 min.