leczenie depresji w Warszawie

Depresja jest pojęciem, które weszło w potoczny język. Często można usłyszeć, że ktoś ma depresje, choć sam się tak zdefiniował. Klinicznie jest to zespół cech, które sprawiają że najogólniej nie chce się żyć.

Występują takie objawy jak: bezsenność, lub nadmierna potrzeba snu, problemy z łaknieniem, brak nadziei i perspektyw na przyszłość, trudność w utrzymaniu uwagi i skupieniu się na pracy intelektualnej, czasem dochodzi do objawów somatycznych.

Oczywiście istnieją różne depresje. Może być depresja sezonowa, ze zmieniającą się aurą za oknem – przy tej łatwiej o pomoc, a nawet samopomoc. Jest też depresja kliniczna, która tez może mieć różne natężenie i długość. Są takie, które trwają kilka dni i takie to ciągną się latami. Najważniejsze żeby przy pierwszych objawach sprawdzić u lekarza pierwszego kontaktu, czy problem nie leży w rozwijającej się chorobie somatycznej, jeśli dochodzi do wykluczenia, warto odwiedzić psychologa i zbadać, co i dlaczego, dzieje się w życiu psychicznym. W gabinecie psychologa można spróbować zrozumieć sytuację pacjenta, czasem konieczna jest wizyta u lekarza psychiatry w celu farmakologicznego uregulowania nastroju.